Nedávno jsme řešili problematiku nevyhovujících vánočních dárků a zda je můžeme vrátit bez udání důvodu. Dnes na toto téma navážeme a poradíme vám, jak správně postupovat v odstoupení od smlouvy. Na konci článku si také můžete stáhnout vzor, který lze pro vrácení nevhodného dárku rovnou použít.
Tento postup je možný jak ze strany prodejce, tak kupujícího. V souvislosti s nákupem dárků na Vánoce se podíváme na odstoupení od smlouvy z pohledu občanského práva, konkrétně dle zákona 89/2012 Sb., kdy vznikl závazkový vztah mezi spotřebitelem a podnikatelem.
I zde platí všechna fakta z článku Vrácení zboží bez udání důvodu, kdy je nejdůležitější dodržení 14 denní lhůty. Vhodné je také odstoupení od kupní smlouvy zaslat doporučeně nebo na dodejku, kdy budete mít doklad o jeho převzetí.
Vzor odstoupení od smlouvy, který naleznete pod článkem, můžete použít u vrácení nevhodných dárků pořízených na dálku, jako jsou např. hračky, oblečení či elektronika.
Advokátní kancelář Králík & Pavlík připravuje a kontroluje smlouvy nejen z oblasti obchodu, ale napříč všemi oblastmi. Pokud potřebujete pomoci při vrácení zboží, neuznané reklamaci či dalších případech, neváhejte nás kontaktovat a staneme se vaší oporou ve světě práva.
Jaké máte zkušenosti s vrácením zboží bez udání důvodu? Podělte se s námi o vaše zkušenosti na Facebooku.